April 2013

5 things I wanna change about me.

6. april 2013 at 15:40 | Marsianna |  5 things
Ještě, než začneme bych vás moc chtěla poprosit, jestli byste mi nedali jeden hlas v soutěži, která se týká Harryho Pottera, což je moje slabost. Takhle soutěž mě moc zaujala a chtěla bych se dostat až mezi 3 vyvolené finalisty. Takže pokud máte čas a chuť, můžete pro mě hlasovat. Děkuju moc. Usmívající se

TADY

A teď k tématu.

Můj život je v podstatě docela jednoduchý a nemůžu si na nic stěžovat. Mám rodinu a kamarády. Máme peníze a dům. Mám skvělýho pejska. (Čekali jste kluka? :D Tak toho nemám. U nás v zapadákově je omezenej výběr). Jsem zdravá a ostatní blízcí taky. (Zaklepat!!) Přesto je pár věcí, které by můj život dokázaly vylepšit. Aspoň myslím. Ale to bych nemohla být taky líná jak to prase, že, a něco pro to udělat. Smějící se Které věci to podle mě jsou?

1. NEBÝT TAK LÍNÁ.

Myslím, že překročit práh Marsianniny lenosti je jeden z největších problému lidstva. Já mám totiž zápal kosti od lenosti. Způsobuje například:
 • Nestíhání učení v důsledku prosezení celého dne u PC.
 • Záchody, které měly být umyté v neděli, myju ve středu (nejdřív)
 • Stres, že všechno nestihnu (a bývá to pravda)
 • Nevyspání 5 dnů v týdnu (6, když mám v sobotu zápas v basketu)
 • "Neuklizený pokoj Marsiannky" >> Bordel everywhere
 • Usychání všech kytek v domě. Cvičím je, aby dokázaly přežít v poušti. Úžasný
 • Narážky 25 hodin denně 8 dní v týdnu od mamky, že bych mohla konečně něco dělat.
  (Teď si mám uklidit vypraný oblečení.)
 • Cca 456767256 dalších věcí.
554545_502343503134024_1584728972_n_large

Lenost je u mě způsobená několika faktory. Každej den smrdím ve škole několik hodin. V pondělí 8, v úterý 7, ve středu 6, ve čtvrtek 8 (!!) a v pátek 5. Thanks God for the weekend. ^^ Přijdu domů a mám hned začít dělat školu? No, thank you. Takže zapnu PC a hodiny hledím na tu obrazovku mýho notebooku. Facebook, kterej je jako lednička, protože tam pořád chodíš, i když víš, že tam nic není, je pořád zapnutej. Písničky hrajou, that's awesome. Ask jede v poslední době taky často. Přestávka max na jídlo. Někdy v 8 hodin nejpozději se jen tak letmo kouknu na hodiny a "What? OMG? To je tolik?" Dělej, Marsianno, nestíháš!
Rozdělím si učení na dvě hromady, na "hotovo" a "udělat". Toho "udělat" je moc. Znovu přerozděluju. Better. Kolem jedenáctý padnu vyčerpáním do postele a v horším případě ráno vstávám ještě v 5, abych se naučila to, co jsem večer nestihla. To je super, ne?

2. THINK POSITIVE!

Stává se ze mě specialista na negativní myšlení. Je ze mě normálně skoro pesimista! Tady máte některé z mých nejčastějších myšlenkových pochodů: (Sorry for swearing!)
 • Blaah! Tohle se mám jako NAUČIT?
 • Na co to sakra potřebuju?
 • No, jestli mě vyzkouší, tak budu pěkně v prdeli.
 • Ta písemka byla debilní. Celá škola je na hovno.
 • Zejtra píšem 3 písemky, no to teda potěš koště.
 • No jasně, teď mám jít vyklízet myčku, to zas pak nic nestihnu!
 • Až dneska přijdu domů, určitě se mi zas nebude chtít nic dělat. (Realistic)
 • Zejtra zase musím do školy. Damn.
 • Na tu písu z chemie se ani učit nemusím, stejně to zase poseru.
 • Na Óčku zase bude určitě reklama.
 • Hlavně, ať na Evropě nehrajou zase písničku "Radio" (Do 30 minut ji zahrajou)
 • Ta holka je kráva, s tou se bavit nebudu
Tumblr_mjtzze8jvq1qhyzi8o1_500_large

3. LOSE WEIGHT.

Because in English sounds it better. Smějící se Ale fakt. To je takovej můj celoživotní boj. Souvisí to i s bodem 1 (jsem líná a nestíhám) i 2 (stejně se mi to nepovede). Wohou, a máme tu začarovený trojúhleník. Možná by se něco našlo i do čtverce.
Jasně že nechci mít prdel jak stodolu, přesedat si v autě dopředu, protože se tam vzadu s mým zadkem 3 nevejdem, chci se konečně jeden rok nestresovat, kterej špek mi tentokrát leze z plavek a zdravit se highfivem se svou starou kámoškou celulititidou. Nejlepší by pro mě byla nějaká pilulka, kterou bych spokla a 20 kilo by se odlepilo samo. Smějící se (Asi neexistuje, že?)
Nejsem nějak příšerně tlustá (aspoň doufám, hele Smějící se), ale stejně mi to vadí. Nikdy jsem nebyla hubená, tak ani nevím, jaký to je. Chci to zkusit. A já to dokážu! Mrkající
Tumblr_mk3dwmfu4x1s1bvvuo1_500_large

4. MY SOCIAL STATUS.

Nevím, čím to je, ale vždycky jsem měla pověst šprtky. Vlastně možná vím. Na základce jsem vždycky měla samý jedničky. Jsem fakt docela inteligentní. I když na to možná nevypadám. Nijak zvlášť jsem se nemusela snažit, šlo mi skoro samo. A stejně, mamka byla učitelka na stejný škole. Většina mých učitelek byly mamčiny kamarádky, včetně mojí třídní. Vážně by mi stálo za to, dělat nějaký problémy? Všichni by hned mamce žalovali. Nerozhodný
Nikdy jsem neměla potřebu nějak vyčuhovat z davu. Tak nějak se prostě všem vrylo do paměti, že jsem šprtka a že se doma pořád učím. A vzhledem k tomu, že 75% mojí třídy ze základky se mnou šlo na gympl, mi to tak nějak zůstalo. I když už dávno nemám samý jedničky.
Ale musím uznat, že na gymplu už se to dost zlepšilo. Jednak z těch puberťáků už vyrostli víceméně rozumnější lidi, jednak už se to tak tak neřeší. Ale stejně jsem pořád za tu, co se ráda učí. A to je blbost. Mlčící
Chtěla bych prostě, aby mi někdo kromě mých fakt BFF napsal normálně na facebooku, a ne jen když něco potřebuje. Mám hodně kamarádů, ale ještě víc, když jsme měli úlohu a někdo ji nemá. To jsme hned BFF, úsměvy, a až si to opíšou, tak za rohem už mě fakujou. Bitches! Smějící se Myslím, že tohle se změní asi až půjdu na vysokou, kde mě nikdo nebude znát. A hlavně ať tam není nikdo ze základky. Mlčící

Tumblr_mkpyfmxpvg1rosmo3o1_400_large


5. VĚNOVAT SE MÝM ZÁJMŮM.

Mě to tak štve, štve! Sere! Mlčící Kdy jsem přestala skoro číst? Proč si někdy jen tak něco nenamaluju, nezazpívám, nejdu něco vyfotit? Z mých původních zájmů mi zbyl pouze basketbal (a to se snížilo dávkování: místo 3x týdně jen jednou, ale víc bych fakt nestíhala kvůli škole) a poslouchání hudby, bez které se vážně neobejdu. I když ještě pořád čtu, ne tak moc, jak bych si přála, a především povinnou četbu. I když některé knihy z PČ nejsou vůbec špatné. Už to není, co to bývalo. Chodila jsem každý měsíc do knihovny a odnášela si domů 5 až 10 knih, které jsem přečetla a běžela znova do knihovny.
Jasně, že mám míň času, kterej strávím ve škole, ale i na počítači. A ten čas bych právě měla omezit.

1de06d8c4c77cd1d4af13c82319d6594_large

So, what's the plan? Od pondělí začnu jinak. Hned, jak přijdu ze školy, tak si půjdu chvilku zacvičit. Máme doma ten Orbitrak nebo jak se to jmenuje. Pak se budu učit. A na počítč půjde až večer, až budu mít všechno hotový. To jsem zvědavá sama na sebe teda, jestli to dodržím. Smějící se Ale musím. Think positive! Líbající

Máte taky pár věcí, které byste na sobě chtěli změnit?