January 2013

Million Dollar Man, and a book.

29. january 2013 at 17:23 | Marsianna |  Diary
Zdarec! Tak mě tu asi po týdnu (stydím se) máte! Teď nějak nemám čas a občas ani chuť na blog. Ze školy přijdu totálně vyšťavená, a inspirace je na bodu mrazu. Nicméně jsem se rozhodla, že napíšu knihu. Už mi to vrtá hlavou delší dobu, ale zatím jsem s tím pořádně nezačala. Vím, o čem bude, a občas, když se třeba sprchuju, mě napadají vtipný pasáže do knihy, ale nikdy si je nezapíšu. :/ A taky jsem se rozhodla, že se o ní zatím víc zmiňovat nebudu. Prozradím jen, že bude silně inspirovaná mým životem, a že se budu snažit psát vtipnou knihu, kterou si třeba jednou přečtete, pokud ji někdo vydá. :) Cítím v kostech, že to bude bestseller! :D No a jak jsem se měla na plese?
Tumblr_mhe75jtnxq1rhu4ajo1_500_large

Too much of everything. At least school.

23. january 2013 at 16:20 | Marsianna |  Diary
Ahoj! Tak se tu zase po chvíli objevuju s článkem. V poslední době jsem vůbec neměla inspiraci, ve škole se nic vtipnýho nedělo, z kladiny jsem nepadala (ale to bylo asi proto, že jsem necvičila), a tak všeobecně se buď učím, jsem na PC nebo koukám s taťkou na Kobru 11. :D
Škola mě přestává bavit. Celej den tam sedím, hledím a nudím se. :D A občas něco řeknu, když to vím. Což je málokdy. Teď se taky řeší maturitní ples, kterej je teď v sobotu. My jakožto třeťáci to musíme celý chystat. Takže v pátek místo 2 hodin školy jdeme umejvat stoly a dávat ubrusy nebo co. A v sobotu ráno (!!!) jdu mazat chlebíčky. :D Zhebnu!
Zjistila jsem, že se mi nějak zmenšily šaty na ples. No fakt, a určitě to nemá co dělat s mojí váhou! Yuk, už jsem vám říkala, že hubnu? Ale vážně. Zapnu je, ale je to tak tak. :D Jsou červený ^^. Takže v sobotu jdu plesat, vážení! :D A za rok to čeká nás. Potěš koště.
Dneska mám skvělej program: chci cvičit, abych dostála svému předsevzetí, a musím se učit biologii. Mám v sešitě 15 stran staršnejch sračiček. Naštěstí mi zítra odpadly 7. a 8.hodina. Lucky man!
Ten západ v basketu, o kterém jsem psala minule, jsme celej vyhrály. 2 zápasy. Jsme prostě nejlepší! :D No a ztý chemie mi dala trojku, tsakže na vysvědčení mám z 13 známek 4 dvojky a jednu 3. Nasere, chtěla jsem vyznamenání. Nu, co už.
Takže tak to se mnou je. Taky jsem si nechala zhodnotit blog od Fraise Massepain:
První dojem: První dojem je nádherný. Vše je klidně a pozitivně sladěné! :)
10/10
Přezdívka a název blogu: Přezdívka moc krásná. Název blogu také a to, co máš v okénku také! ;) Nemám co vytknout! :)*
10/10
Design (záhlaví, menu, stránka a okraje, komentáře): Záhlaví d o k o n a l é , menu také, stránka opět (jak jinak ...), okraje výborné a písmo+komentáře jde (až na ty smajlíky v článku-ty se mi moc nelíbí+když je odkaz, tak bych ho měla nějak poznat, takže třeba jen o malinký odstínek barvy jiné!!)
8/10
Aktivita (za posledních cca 30-ti dní): Dřív jsi ji měla lepší! Choď na blog alespoň ob 2 dny!
6/10
Originalita článků: Je to autorské-ale i to nemusí být nutně originální. ... ale neboj-nebudu strašit... u tebe to je fajn! ;)
10/10
Přehlednost a logika: Nemám co vytknout! ;)
10/10
Celkem procent: 90%

Co vy a škola? Chystáte se nebo jste byi na plese? Co říkáte na hodnocení?
Tumblr_m0pwypklpz1rqsq8zo1_500_large

ごめんなさい!Aha.

17. january 2013 at 19:00 | Marsianna |  Diary
Ahoj! Tak schválně, kdo přeložil nadpis?
Asi nikdo, ale nechci vás podceňovat. Strejda Google mi poradil, že se tak japonsky píše "Omlouvám se". A to je taky jeden z účelů tohoto článku. Od soboty jsem nic nepřidala. Ale měla jsem příšernej týden! Nejhorší byla středa, to jsem měla čtvrtletku z matiky a chemii zároveň. Z obojího bych potřebovala jedničku, a ani v jednom se mi to asi nepovedlo, i když přesný výsledky ještě nemám. Zejtra se uzavírají známky na pololetí! Vím, že třetina mých spolužáků by za moje známky byli rádi (a zbytku je to u prdele), ale já nejsem spokojená. Asi dostanu z chemie 3, první ve svým životě. :D Strašně mě to sere, protože vím, že na to mám, ale vždycky udělám kreténský chyby. A naše úča teda taky není nic moc.
V sobotu máme zápas v basketu. Docela se těším, právě jsem se dozvěděla, že tam nebude jedna holka, co ji moc nemusím, protože strašně sóluje a rozčiluje se, když jí nenahrajete nebo když vám to nejde. Prostě takovej olympionik. :D
Dneska se stala hustá věc! Dostala jsem 1* (+ slovo "Paráda!") ze slohovky! Jako jediná ze třídy, ještě měly asi 3 holky 1-. Sem boží! :D A musela sem ji číst před třídou. Takže jsem měla radost, čím dýl to opravovovala, tím víc mi přišlo, že jsem napsala pěknou blbost.
Dneska mi přišly knížky z Martinus.cz, který jsem si objednala za peníze k narozeninám a Vánocům! Mám 6 nových knih a mám z nich strašnou radost! A co jsem si objednala?
  • Pýcha a Předsudek
  • Rozum a cit
  • Jane Eyre
  • Rudá jako rubín
  • Vzdušné zámky
  • Espressologie
Bohužel teď mám půjčenou povinnou četbu z knihovny, tak musím přečíst nejdřív Hordubala (a ten mě vůbec nebaví!) a Proces. Nemám ráda, když mě někdo do čtení nutí. Nerozhodný Některé knížky z PČ jsou ale dobrý, třeba Komu zvoní hrana mě hodně bavilo. No nic, tak já se jdu učit na zítra. Last day and weekend! Yepppa! Smějící se
Čtete rádi povinnou četbu? Která kniha z povinné četby se vám líbila?
X_4fe11a28_large

Volby, třídnice a pololetí.

12. january 2013 at 12:00 | Marsianna |  Diary
Dobré ráno, milí spoluobčané... Stop!
Ahojky. Taky vám přijde, že všude, kam se podíváte, jsou volby? Podle mě se to řeší až nezdravě moc. Chápu, že je to důležitý, ale aby každej den v televizi diskutovali politici na několika programech, z toho už Marsiannce hrabískuje. Viz úvod. Mlčící Navzdory tomu všemu jsem včera po basketu byla volit. Poprvý v životě, tak jsem si to nemohla nechat ujít, že jo. Smějící se Zvolila jsem nakonec Karla Schwarzenberga. Taky jste byli volit?
18. ledna budeme mít uzavírání známek na pololetí, z čehož plyne, že příští týden bude ZABIJÁCKEJ. Čtvrtletka z matiky, velká písa z chemie (z obojího bych potřebovala dostat jedničku), děják,.. A to jsem jen začala přátelé. Nerozhodný Takže příští týden mě tu asi nečekjte s článkem, ale k Affs chodím skoro každý den, na to si čas udělám. Usmívající se Taky toho máte tolik?
Jinak se kromě toho, že mě škola hodně štve a zaměstnává, nic zvláštního nestalo. Kromě historky se třídnicí, která se vztahuje ještě k mému kladinovému pondělku (pro nechápající, minulý článek).
No to se tak po tělocviku převlíkám a kámoška řekne:
"Hele, třídnice, Blanč nezapsala. Vezmeš ji k vám do semináře?".
"Jasně!" odpovídám, zatímco ji rvu do kabele.
Pak jdeme vždycky na oběd. A šup do semináře. Psali jsme velkou písu na celou hodinu, tak jsem se učila o přestávce. Pak zvonilo, tak jsem si napsala písemku a šla (nebo spíš jela) domů, kde jsem poklidně dožila příštího rána.
Ráno se chystám do školičky, a najednou "Shit!". A ono fakt! Třídnice s obalem barvy hovínka se na mě šklebí z kabele. Zřejmě využila svých neviditelných schopností, nebo nevím, jinak si to nedovedu vysvětlit. S vyplazeným jazykem Každopádně, druhý den jsem si procvičila svoje lhací schopnosti v první hodině ("Ona zůstala v tělocviku, tak jsem pro ni ráno zašla!") a bylo to. Ani nejsem služba, takže funny. Nevermind.

Hele, jsme jediná rodina, co má ještě Vánoční stromeček? Mlčící


Shodila jsem špeky. Z kladiny.

7. january 2013 at 17:50 | Marsianna |  Diary
Dneska jsem už od rána byla jak praštěná pytlem po hlavě. Smějící se Víkendový vstávání "k obědu" a usínání po půlnoci se podepsaly, a tak jsem samozřejmě včera nemohla usnout. Takže ráno se mě můj novej mobil s budíkem asi trochu bál. No nic. Vyskočila jsem rovnýma nohama z postele (leda ve snu), a doploužila jsem se do kuchyně na snídani.
Ve škole to pokračovalo ve stejným tempu. Zatímco před první hodinou všichni, co mají nerozhodně známku ze ZSV hrotili, jenom já jsem si tam seděla se svým postojem "Seru na to, mám tam 4 dvojky". S vyplazeným jazykem Nevinný Asi je to trošku iritovalo. Nevermind.
V průběhu dne se nic převratnýho nestalo, ale pak jsme měli tělocvik. Nejdřív jsem musela udělat nástup, což nesnáším. -.- A po rozcvičení jsme my holky mohly jít na 15 minut "posilovat" do posilky. No, něpředstavujte si nic extra. Půlka "strojů" vrže a vypadá to, že drží pohromadě jen silou vůle, a druhá půlka už to vzdala (je to všechno rozbitý!). Smějící se A potom jsme musely jít dělat sportovní gymnastiku, nebo jako to Blanč nazvala. Samozřejmě jen holky, protože kluci mají už tradičně volno na floorball. Každej tejden ho hrajou, a stejně každej rok na Vánočním turnaji skončí poslední. Proooč? Křičící
To začala teprve ta pravá sranda! Prvně jsme zahákly lavičky na žebřiny, a musely jsme třikrát vyběhnout (zatím popředu) nahoru a dolů. Měla jsem závratě, a to jsem ještě stála na zemi. Pak pozadu (Gosh!), myslela jsem že vyhodím müsli tyčinku k svačině! Ale ne, ještě to nekončilo, to nejvtipnější teprve mělo přijít. Vyndaly jsme si KLADINU! Tak fajn.
Za prvé: Nemohla jsem na to zaboha vylézt tím "jejím způsobem".
Za druhé: Vylezla jsem tam, a přešla to! Byla jsem na sebe pyšná! A ona znova! A tentokrát v půlce dřep, holubičku a ještě dřep! Are you fucking kidding me? Ale pozor na mě, tady jsem to ještě zvládla!
Za třetí: Zadání znělo: Vylézt, poskočit si, otočit se, poškočit si, seskočit. A co udělala Marsianna?
1) Pěkně jsem se posadila.
2) Blanč mi zkritizovala nohy a upravila mi je (a tady je základ mého neúspěchu!)
3) Spadla jsem.
Ale tak pěkně jsem padala! Povedlo se mi to. Už jsem toho měla dost, tak jsem se nahla na bok a hodila placáčka do žíněnky. A pak jsem dostala výtlem. A všichni kolem taky. Ale aspoň, že Blanč dostala rozum a ukončila hodinu. Smějící se

Tak takhle já cvičím. Máte nějaký vtipný zážitky? Ráda si je přečtu. Úžasný
Tumblr_ll588gyles1qazstso1_500_large
A dostala jsem diplom za bleskovku. Děkují <3


School, school, facebook, blog, school...

6. january 2013 at 15:20 | Marsianna |  Diary
OMG! Tak mi přijde, že furt jenom něco dělá do školy. Vzdělání je pro mě důležité, ale člověk by uvítal mít nějaký volný čas. O to vtipnější je, když tohle píšu po skoro 14 dních prázdnin a 2 (já vlastně jenom 1) dnech školy. Ale mám toho moc. Témata do semináře Nj, ze který maturuju až zua rok, ale kvůli nedostatku lidí se nám semináře spojily. Ale zjistila jsem ohromnou věc! Já už teď vím, že z němčiny odmaturuju nejlíp ze třídy! A víte proč? Protože budu maturovat jediná. Smějící se Nevermind. Teď se ještě musím donutit jít na matiku. Píšeme písu ze semináře. A večer si možná (takže asi ne) přečtu ZSV. Ale víte, co je super? Když takhle venku krásně prší, musím svítit lampou i ve dne, a podobný srandičky, tak se mi mnohem líp bude učit! (Ironieeee).
Asi si teď pustím seriál Switched at birth. (Znáte?) Zatím jsem viděla první díl někdy před týdnem. A docela se mi to líbilo. Tak uvidím, jestli na to budu koukat, a taky jestli bude vůbec kdy. 18. nám uzavírají pololetí, takže do tý doby to budou zase jatka.
Taky tak různě prohlížím facebook, protože nemám co dělat přece (Cha!). A tak se stalo, že jsem našla profil jedný holky, co se mnou chodila do školky, a potom šla na řekněme "Speciální školu". A tak jsem jí prohlížela fotky, jak teď vypadá a narazila jsem na komentář u její fotky s kámoškou: "Kočky!"... A ona odepsala "Ale koušeme a škrábeme". Já jsem dostala strašnej výtlem, protože jsem si vzpomněla, jak mě ve školce kousla do ruky. Smějící se Ale tehdy mi to tak vtipný nepřipadalo. Docela to bolelo. S vyplazeným jazykem My jsme vůbec měli ve školce takový specialitky. Jedna holka (ale byla postižená, takže se to omlouvá) po nás třeba pořád plivala. Doufám, že tohle prostředí nemělo moc velký vliv na můj psychický a duševní vývoj. Zatím nic nepozoruju Smějící se.

No a co vy? Máte taky nějaký zážitky z facebooku? Taky se "tak rádi učíte"?

Tumblr_m0w3hccslc1qgajuco1_500_large
Můj případ. Mrkající

Let yourself be inspired by quotes...

3. january 2013 at 18:39 | Marsianna |  Pictures I like
Rok 2012 už je navždy za námi a je tu nový rok, 2013. Zda bude šťastný, nebo ne, to ukáže až čas. Osud změnit asi nemůžeme, ale můžeme alepsoň trochu změnit své myšlení. Našla jsem na weheartit nějaké snad inspirující citáty, co se mi líbily.
A co vám? Máte nějaký oblíbený citát?
Tumblr_mg1v9wcosd1rjums8o1_500_large

Strejdův zámek ~ Focení

1. january 2013 at 18:19 | Marsianna |  PHOTOGRAPHY
Někdo už ví, byla jsem na návštěvě u strejdy na zámku, psala jsem o tom v minulém článku. K zámku patří i obrovský park, který je domovem pro pár zvířat. Strejda chová 2 lamy, a několik zvláštních ovcí a beranů, kozy a pávy. A něco jsem pro vás vyfotila. Samozřejmě nemůžou chybět fotky při mém oblíbeném západu slunce. S vyplazeným jazykem

Tak co na ně říkáte?

1. Altánek. Favourite!