November 2012

GUESS WHAT!

29. november 2012 at 19:09 | Marsianna |  Diary
Ahoj!
Hádejte co? Zejtra mi z mých původních 5 hodin odpadly 3, takže jdu do školy jen na dvě hodiny! A ještě ke všemu na desátou ^_^. Asi si říkáte, proč tam vůbec lezu, ale já si to prostě musím užít. :D
Dneska jsme psali písemku z matiky, včera jsem počítala celej sešit (no dobře, tak 10 stran :D), takže jsem předpokládala, že jsem dobře připravená. A tak snad i jo. Dala nám 4 příklady na 10 minut, ale v pohodě, ještě mi zbyl čas. :P Doufám, že to bude 1, hodila by se. :D
Jinak jsme se dneska v semináři z angličtiny dívali na film "Animal Farm", což je film natočený podle předlohy Farma zvířat od George Orwella. Film mě zaujal, i když (jelikož byl film v angličtině s anglickými titulky) jsem úplně všemu neporozuměla. Ale některé scény se zvířaty byly teda docela otřesné. Třeba když na začátku postřelil to prase a ono tam pak spadlo ze seníku na zem. A občas to bylo až za hranicí mého vkusu, ale chápu, že to k tomu tématu patří.
Takže lol, zítra do školy na dvě hodinky, oběd a odpoledne do basketu. Já se ale mám. :)

A co vy? Jaký máte zítra den?
Tumblr_m8pqbiprvy1rznrkwo1_1280_large
Ten citát se mi prostě líbí! :)

Letos bez FIRESHOW.

26. november 2012 at 19:39 | Marsianna |  Diary
Ahojky. :)
Ten článek o narozeninách tu nbyl tak dlouho proto, že bych chtěla co nejdřív přání, to vůbec ne. Spíš jsem neměla teď vůbec čas na blog. Teda spíš na Affs jo, ale na články ne.
Minulej tejden byl zase hektickej, už si začínám zvykat na ten školní režim, který podporuje hojnou produkci hormonů stresu. Ale na to, že ráno jdu do školy potmě a kdy se zadaří, tak jdu domů taky potmě, na to si už zvykám hůř. Přijdeš domů, tma, a uč se viď? To je tak akorát na spaní. ;) :D Nebo na příjemnej odpolednovečer u filmu. A ten už jsem nezazažila pěkně dlouho.
V pátek jsem pekla šneky z listového těsta, jestli znáte. Těsto, kečup, šunka, sýr a zarolovat. :D Easy!
V sobotu jsme byli celej den nakupovat s mamkou v Jihlavě v Cityparku. Koupila jsem si hodně super věcí k Vánocům, zum Beispiel nádhernej sytě růžovej svetr v Gate. Wohou! Určitě vám ho vyfotím pod stromečkem. :P
V neděli jsme byli slavit ještě moje narozeniny (já vím, už zas) u babičky s dědou. Na moje patnáctiny (3 years ago) se mi povedl poměrně bizardní kousek. Dala jsem si na dort svíčky, zapálila a nachystala si "cool pózu" na fotku alá "Sfoukávám svíčku". Ani nevíte, jak snadno se dají zapálit od svíčky vlasy. Nezkoušet, teplo u hlavy a smrad zaručen! :D Mám dokonce fotku, mamka to totiž zrovna vyblejskla. :D
Letos jsem hodila vlasy dozadu a můžete mi blahopřát! Nehořela jsem! :)

Co děláte vy? Těšíte se na Vánoce? Já strašně, hlavně na prázdniny, už potřebuju break. :/
59018_497649243599130_53805681_n_large
Hádejte kdo má narozeniny?

21. november 2012 at 15:31 | Marsianna |  Diary
Nebudu vás dlouho napínat.............. JÁ! :D Překvapení?
Je to vtipný, že deš večer spát a ráno se vzbudíš dospělá. Už jsem stará, co se dá dělat. Asi budu chtít na Vánoce Proenzi nebo něco podobnýho na klouby, už to není, co to bejvalo. :D
Ale teď vážně. Moje nejlepší kamarádak se zbláznila. Dala mi k narozeninám 12 dárků, většinou kosmetiky a to: sprchový gel, deodorant, lak na nehty, dva lesky na rty, pilník na nehty, set náušnic a prstýnku "Koláče", luxusní přání, čokoládovej (!!) krém na ruce, přívěšek na klíče "A" (jako mé jméno Anna), taštičku na kosmetiku (fakt krásnou) a naprosto luxusní deníček s motýlkama, kterej se zavírá na magnet. :)
Moje druhá kamarádka mi koupila pro změnu sprchový gel, antiperspirant a náušnice. :) Tak jsem si dělala srandu, že teď budu aspoň chvíli vonět. :D Mám slušnou kosmtickou zásobičku. :-)
Já je miluju! Všechny :). Jinak už mi samozřejmě zas na FB spamují zeď lidi, kteří by si na moje narozeniny ani nevzpomněli, kdyby to tam neměli napsaný. Je to o zvyku. Jsem na tom stejně, taky většině přeju, i když si to přečtu až na FB. Jelikož jsem si už dávno zredukovala počet svých přátel opravdu na minimum těch, co znám, mám tam asi 180 přátel. :D To budu mít málo přání, smůla. Asi to nepřežiju (A teď si to přečtěte znovu a s ironií).
Jinak už mám ten novej mobil, co jsem o něm psala. (Sony Xperia Go žlutej). Zatím na něm neumím ale to se snad poddá. :D Nerada se chlubím se svými dárky (nevěřte jí, ona neví co píše), ale vyfotila jsem vám moje dárky od kámošek. <3
Dneska jsem proplula ladně školou bez úhony až do poslední hodiny, kde mě vyzkoušel z fyziky. :D Nasral mě, protože všem dal jeden příklad a mě 2, protože ten jeden byl prej na mě moc lehkej. A v tom druhý jsem udělala debilní chybu, protože jsem se přehlídla a do vzorce dosadila jiný číslo a dal mi 2. Sakra! :D
Rušivých elementů jako je kus mísy a podložka si nevšímat! :D


Focení ~ Beskydy: #1 Houby

15. november 2012 at 18:59 | Marsianna |  PHOTOGRAPHY
Tak jsem se rozhodla pomalu přidat ty fotky, jak jsem slibovala už ani nevím kdy. Začala jsem s houbami, myslím, že některé fotky se mi docela povedly. :) Hlavně jsem si tím splnila jeden ze svých fotografických snů - focení hub, dokud jsou ještě v lese. :D Je to sranda.
Co na ně říkáte? Muchomůrka je moje favourite. :)
1.

Oficiální pětkařka.

15. november 2012 at 15:24 | Marsianna |  Diary
Tak je to tady. Tu pětku z biologie jsem dostala. První v životě. :D Za 5 chyb z deseti. Profesorka je menší krávička. Ale! Dneska, tu samou hodinu mě vyzkoušela a MÁM ZA 1! :) Takže teď mi vychází průměr 2,2 (mám tam ještě 2, a známky u nás mají různý váhy.) Takže cájk, lidi. :) Taky jsme dneska psali asi na známky rozbor básně Země mluví od Dyka. No, uvidíme, jak mi to dopadne, přišlo mi, že tam píšu strašný kecy. Uvidí se. Třeba to prej ani nebude známkovat.
Takže řekněme, že dark times = the past. :) Aspoň doufám.
Musím jít vymyslet křížovku na německá města do němčiny. :D A pak si dopsat sešity a úkoly. Záítra mám zase jen 4 hodiny! Já se ale mám. ♥

Co vy? Jaký byl váš den? Už máte letos nějakou pětku?
Tumblr_mcv684e62c1qfbq3mo1_500_large

Rozpíchaná, ale docela happy.

14. november 2012 at 19:09 | Marsianna |  Diary
Zdarec! Je tu zpět vaše optimisticky trochu "rozladěná" ale stále sarkastická Marsianna. Zatím bez pětky, ale zítra se uvidí. :D Ale dneska mám mnohem lepší náladu než včera. :)
Dneska jsem dostala další 1 z Aj. Za "Writing" na téma "My cause for concern". Angličtina je teď můj nejoblíbenější předmět. Pro zájemce je v celém článku. :)
A z tý chemie, co jsem psala že mám 3, tak mám nakonec 2/3. O nic lepší, ale tak ten pocit. Ale ty chyby co jsem tam udělala (3 chyby, z toho jedno jsme vůbec nedělali, což je u ní klasika) jsou fakt DEBILNÍ.
Zejtra mám jen 4 hodiny z původních 8, takže PARÁDA. :) Sice je to nakouskovaný, takže jdu domů až po 6, ale i tak. :)
Ale teď k nadpisu, kterej je tak trochu dvojsmyslnej, ale to jsme přece chtěli, ne? ;)
Dneska jsme byli na kontrole na Endokrinologii (štítná žláza). Berou mi tam vždycky krev. A dneska to bylo peklo. Já to nesnáším, fakt. Prvně teda tlak, to mě málem upadla ruka, protože ten "supermoderní" přístroj vám ruku stlačí na polovinu. :D Ouch.
Pak mi brala krev. Asi po minutě mi teda našla nějakou žílu, a napíchla mě. :D A prej "jé, někam nám utekla". Není věta, kterou bych s jehlou v ruce slyšela raději, opravdu. Takže po píchání naslepo do všech světových stran (trochu přeháním, ale bolelo to fakt.) mi tam teda něco napíchla. Ta krev tekla tak pomalu a já už jsem myslela že to tam nevydržím a fakt omdlím nebo tak něco. :D Sestřička se mě ptala, jestli ještě žiju, tak říkám "Už moc ne." :D Tak mě teda asi po 5 kapkách nechala. Zase až za rok, uff. Hate it!

Jak jste se měli vy? Taky nesnášíte odběry?
V c.č. "My cause for concern".
80b2bb596f672b331c2a7fdb83f1-post_large

CARRY ON. To se lehce řekne...

13. november 2012 at 17:49 | Marsianna |  Diary
Ach jo. Nic mi nevychází. Snažím se nepřestat myslet pozitivně, ale je to Fucking hard. Já už nevím co mám teda dělat. Učím se každej den na všechny předměty. Blbá nejsem (snad). :D Ale přesto výsledky ve škole tomu vůbec neodpovídají. Třeba dneska zase. Učila jsem se na biologii, protože jsem měla bejt zkoušená (předpokládala jsem to). Naučila jsem se fakt všechno a chtěla se nechat vyzkoušet. Jenže ne, ona se minule nasrala, měla následně 10minutovej proslov o tom, "jak už neustoupí ani o milimetr a naopak půjde kupředu" (WTF?) a podobně. Dneska nám dala poznávačku na kosti. Kdyby byly ty kosti na celý kostře, a nevybrala ty nejskrytější a nejtrapnější kosti a ještě špatně namalovaný, možná bych tam toho měla víc. Sdělila nám, že co chyba, to známka dolů. Takže mám za 5 (pokud se v ní nehne svědomí a neroztrhá to nebo nezmění hodnocení - což by bylo moc fajn).
Je vtipný, že zatímco loni a předloni jsem na školu tak trochu prděla (i když nikdy ne úplně, chtěla jsem si udržet prospěch), tak letos se fakt snažím a dělám každej den do noci jak pi*a (fakt už to nejde jinak říct) a jaký je výsledek? Zhoršila jsem se snad ve všem. Kromě češtiny, ajiny a dějepisu (tam jsem se dokonce vylepšila, protože jsme změnili učitelku). Moje oblíbený předměty mi zrušili a je to v prdeli.
Největší paradox je že mi rodiče, kteří mě vždycky nutili k co nejlepším známkám mi říkají, ať to učení tak nehrotím a že to nevadí, když budu mít trojky na vízo. Jenomže mě to VADÍ. Sere mě to, protože vím, že mám na víc.

Tumblr_mdepe8jdko1r48td7o1_500_large

Thanks God it's WEEKEND.

10. november 2012 at 16:59 | Marsianna |  Diary
Ahoj. Omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozvala. Ale neměla jsem čas, a v pátek ani náladu. Tenhle týden byl fakt otřesnej. Opravdu. Měli jsme čtvrtletí, což znamená že píšeme v průměru dvě velký písy za den a jako bonus ještě nějaký zkoušení.
Každej den jsem se fakt učila jak k..... (kretén) a nakonec mi to v mnoha případech bylo k ničemu. Slušně řečeno. Mě to tak dokáže naštvat, když se učím dvě hodiny na fyziku a dvě hodiny na chemii, a dostanu 4 a 3! Peklo. Spousta z vás asi takový známky neřeší, ale mě to SERE, když je dostanu. A nejvíc mě štve, že letos věnuju škole mnohem víc času než loni, a na čtvrtletí mám horší známky. Dokonce mám jednu trojku, což se mi za můj celý školní život nestalo. (Jsem ve třeťáku na gymplu.) Teď vypadám jako největší trapka a šprt, že mě sere trojka, ale víte co? Mě to nevadí. Je to prostě můj osobní pocit, chci mít dobrý známky. Štve mě, když dostanu špatný, i když jsem se učila. Damn. Včera jsem z toho měla fakt depku, tak jsem se šla "vybít" do basketu. No, nakonec se spíš vybilo do mě. Dostala jsem do ksichtu (přesněji do nosu a brýlí) pořádnej headshot. Teď tam mám takovou červenou nateklou čárku. :D Hlavně že to není zlomený, ne? :D
431008_3437629824940_31740148_n_large

Mých 5 zimních zlozvyků.

7. november 2012 at 15:40 | Marsianna |  5 things

1. Nedávám pozor ve škole, pokud za oknem sněží.

Znáte to. Právě jste uprostřed "zajímavé" hodiny matematiky, a najednou někdo vykřikne "Sněží". Jeden pohled a do konce hodiny tam čumím furt. Smějící se Miluju ten pocit, když se dívám, jak venku sněží, zatímco jsem v teple a "bezpečí" (haha) školy.

2. Moje lenost se stupňuje.

Venku je zima, hnusně, mlha a já se mám učit? Ne, děkuju! Smějící se Radši si pustím film, budu na blogu, facebooku a další bohuilbé činnosti, které zlepšují můj prospěch ve škole.

3. Slavím Vánoce už měsíc (i víc) dopředu.

To už jsem na blogu psala. Trpím posedlostí Vánocemi. Mlčící Už se těším! Nevinný

4. Zásadně nosím čepice, rukavice, šálu a další jen když je nepotřebuju.

Jdu domů, mrzne mi vše od brady do čtvrtého chloupku zprava v obočí a říkám si: "Zítra si musím vzít čepici a šálu." Tak si ji jako vzorná čepičářka vezmu, ale naschvál je teplo a já se peču jak beránek na Velikonoce. Smějící se

5. Z jakéhokoli množství sněhu musím stavět sněhuláka.

Opravdu. Z těch 5 mm sněhu letos už jsem ho taky uplácala. Mlčící Další posedlost.

Na co se můžete těšit...

5. november 2012 at 21:09 | Marsianna |  Diary
Zdarec! Tak jsem se vrátila z víkendu u babi na chatě. Strašně rychle to uteklo, a ano, nic jsem se tam nenaučila. Smějící seTakže jsem musela vstávat dneska ráno. Češtinu, kterou jsme dneska psali, jsem maličko pokákla, ale mám tam 1, 1, 1, tak to snad neohrozí můj průměr.Smějící se Jinak jsme psali přepadovku ze semináře z matiky, a to z té nejhorší látky, kterou jsme letos vůbec brali. Klasika. Uvidíme, jak to dopadne.
Tenhle týden je úplně na bobek. Máme čtvrtletí (vy taky?) a učitelé zase začali hon za posledními známkami (samozřejmě předpokládají, že máme jen v jejich předmětu nedostatek známek, ale předpokládají to tak nějak.. no, všichni. Křičící S vyplazeným jazykem). Takže tento týden bude nabitý jak baterie do foťáku. Úžasný Samý písy a zkoušení (včetně čtvrtletky z matiky). Oh, jesus.

Na co se můžete těšit (snad) tento týden?
1) Přidám fotky, co jsem vyfotila v Beskydech
2) Napadla mě nová věc, jak vylepšit můj blog (po cestě domů) Smějící se Uvidíme, jestli se mi povede zrealizovat...
3) Článek "Mých 5 zimních zlozvyků"

Samozřejmě bych vám byla vděčná, kdybyste hlasovali pro mě (Marsianna) ve finále literární soutěže na odkaze:

http://moje-iluze.blog.cz/1211/posledni-kolo-literarni-souteze

Děkuji! :)
A co váš týden?
A tohle bude moje reakce na váš hlas Smějící se