September 2012

Wales and England ~ My Photos

29. september 2012 at 13:09 | Marsianna |  PHOTOGRAPHY
Tak je to konečně tady. Ten slibovaný článek s fotkama z Walesu. No, konečně jsem se k tomu dostala, ten den volna navíc je znát. Dneska ještě musím udělat prezentaci (ppt) o Walesu do angličtiny. Ale rozhodla jsem se prvně ty fotky dát na blog :)
---------------------------------------
1. Moje nejhezčí fotka. Povedlo se mi zachytit duhu a pod ní dokonce divokého koně, kterých tam bylo plno. Také ovcí a krav. Miluju tu fotku! :)

Proč? Odstěhuj se, kre*éne.

27. september 2012 at 21:25 | Marsianna |  Diary
Já ho fakt nesnáším. Řeč je o našem skvělém (= debilním, věčně opilým, nechutným, blbým,.. a další lichotky si domyslete!) sousedovi. Bydlíme v řadovce. Celá naše řada se před 20 lety stavěla naráz. Každej něco koupil, ale on prý koupil něco, co mu nikdo nezaplatil. A jelikož už v naší řadovce jsme z původního osazenstva zbyli jen my a sousedi z druhé strany, odnášíme to my. "Dlužíme mu peníze". Každej den je to jiná částka, podle toho, jak si to ve svým chlastem vymytým mozku vymyslí. Ale to není všechno.
Už jsme na něj volali policajty. To bylo, jak nám urval před domem kus stromu a hodil tu větev k nám před barák, postříkal mamku hadicí a pak si v amoku vyrval laťky z vlastního plotu, sekerou je štípal na kusy a házel je po mamce. Crazy! Policajti ale nic moc nevyřešili.
Když jdu na zahradu, tak se bojím, že zase vyleze a bude mít kecy. V nejlepším případě. Ségra jde po ulici, on jde proti. Sykne: "Ty ani nevylejzej ven!". Na zahradě nás zase překvapil výrokem "Víte vy vůbec, že už na tomhle světě nemáte co dělat?".
Předtím jem měla pokoj vedle jejich ložnice. Jednou jsem si řekla 5 stran z Biologie nahlas, a začal mlátit na zeď jako šílenej.
Nejhorší ze všeho je, že nikdy nevíte co udělá. Pracuje jako vrátný a v práci má pistoli. Jak můžou někomu takovýmu vůbec svěřit zbraň?
Ale proč to vůbec píšu je, že už druhej den nám pro změnu stabilně mlátí do zábradlí a hned zaleze do sklepa. Fakt funny.
So true..

Konflikt

26. september 2012 at 17:31 | Marsianna |  Finger touch
Ve škole jsme měli napsat slohovou práci na téma "Konflikt". Jak to dopadlo, se můžete předsvědčit v tomhle článku. :) Dostala jsem 1. :P


Co je to konflikt? Podle mého názoru je to spor mezi 2 i více lidmi, jehož příčinou může být vážná věc nebo naopak úplná "prkotina". Dvě strany stojí proti sobě. Mnohdy je to souboj dvou silných osobností, které se neumí nebo častěji ani nechtějí domluvit. Nikdo nechce být ten slabší (nebo rozumnější?), a ustoupit jako první.
Ke konfliktu může dojít prakticky kdekoliv, hlavně když máte špatnou náladu. To pak za vším vidíte jen to nejhorší a konflikt je tu raz dva. Stačí mít nějaký názor, najít si člověka s názorem odlišným a hádka může začít.

Apologize...

23. september 2012 at 18:02 | Marsianna |  Diary
Ahojky... Po hoodně dlouhé době, to přiznávám. Ale v nejbližší době (minimálně 3 dnů to nebude pravděpodobně lepší.
Pořád toho mám ve škole moc, nestíhám, povinnosti se mi kupí a já všechno dělám na poslední chvíli. Na blog teď bohužel není moc čas. Párkrát za týden jsem byla u svých Affs, ale článek nepřibyl. Ono se stejně nic zajímavýho nestalo, furt se akorát učím nebo dopisuju. Už mi z toho dobře hrabe. Zejtra píšeme 2 písy a já ještě ani na jednu nic neumím, teprve teď jsem si na jednu dopsala učivo. Nejvíc mě štve, že mám 2 krát (budu mít i 3 krát) tejdně 8 hodin, takže se domů dostanu až ve 4. A stihni pak něco, viď.
Doufejme, že to bude lepší. Bude, ale nevím kdy. Příští týden se ještě zapojuju do projektu ke dni Evropských jazyků. Budeme u nás ve "mětě" chodit po různých institucích (školy, pošta, spořitelna, infocentrum, obchoďák,..) a zjišťovat, na jaké úrovni tam umí používat jazyky. Jdu tam s němčinou. Jdu na poštu a do Billy. Pak napíšu, jak to dopadlo. :)
Tak se mějte a nezlobte se!

Back to school reality.. :/

16. september 2012 at 9:43 | Marsianna |  Diary
Tak jsem se vám vrátila z Walesu. Máte radost? :D
Bylo to tam naprosto úžasné! Nádherná příroda! Poslední den jsme byli v Londýně, to jsem byla taky unešená. :)
Fotky, mám, ale teď bohužel nemám čas. Ve škole se to za ten týden pěkně rozjelo, příští týden píšeme 4 písemky a já na 4 z nich nemám ani dopsanou látku. Bude to honička. Na blog teď nebude moc čas, škola je mi teď přednější. Bohužel.
Až si to všechno doplním a vrátí se to do normálu, budu tady zase normálně přidávat. :)

Fotky přidám. Některé se mi docela povedly. :) Ještě musím někdy udělat diplomy za bleskovku. Fííha.

Tak se nezlobte, ale fakt teď dost nestíhám. Snad jste na tom lépe než já.

WALES! :)

7. september 2012 at 13:40 | Marsianna |  Diary
Jak už možná někteří (hlavně Affs) víte, odjíždím zítra v 6 ráno do Walesu na celý týden.
Máme toho hodně v plánu, ostatně jako vždy, když jedeme se školou a hlavne s touhle cestovkou. :D
Ještě vůbec nejsem sbalená, a ni nemám nakoupené jídlo. Do toho mě bolí břicho. Ale jo, těším se! :D
Dnes už se na blogu pravděpodobně neobjevím, budu mít co dělat.
Tak se tu mějte krásně, a Affs mě doufám omluví.

Pokud budou pěkné, přidám i fotky!Ale prd. DOSLOVA.

6. september 2012 at 16:29 | Marsianna |  Diary
Hello!
Dneska jsem měla ve škole 8 hodin. Na chcípnutí, opravdu. Dvouhodinovka fyziky - cvičení (nejhorší předmět), čeština, biologie, Základy společenských věd, matika a seminář z ajiny. Whoops! Do čtvrt na 4 ve škole, proč né. Domů jsem se dostala ve 4. A díky tomu, co se mi stalo, jsem šla hned na blog. :D
Jdu si tahkle normálně pomalu domů, viď, a přede mnou nějakej pán staršího charakteru. :D Co si budeme nalhávat, vypadal podezřele. Byl otočenej zády.
Říkám si, normálně projdu, o co jde, ne? Když jsem ho předjížděla zleva, najednou si strašně nahlas UPRDNUL! Lekla jsem se. Nasadila jsem sprinterské tempo hodné Usaina Bolta a sprintila pryč před možným smradem. :D
Tak si říkám, co se ještě může v té naší České republice v jednom malém prdelákově na Vysočině stát. :D
Ve škole mě to převážně rozčiluje, a už máme spoustu úkolů a dokonce učení za zítra (děják, němina). Nepářou se s námi. Asi na to za chvíli půjdu. Pak se zřejmě začtu na chvli do Komu zvoní hrana, přečetla jsem zatím jen pár stran, ale líbilo se mi to. :) Četli jste to?
No a pak se taky musím balit s sebou do Walesu, odjíždím už v sobotu ráno (v 6!!).
Mám já to ale nabitý program!

A co vy? Stalo se vám to někdy?

Nádherné srdíčko je od Fourette. :)

Homework! Gosh!

5. september 2012 at 16:19 | Marsianna |  Diary
I can´t believe it!
Jsem ve škole 3 dny. Včera jsme (na dnešek) dostali úkol z něminy. Co jsem dělala o prázdninách. Klasika. Příští týden to bude zkoušet. To mi ale až tak nevadí, protože budu ve Walesu se školou :). Už se těším!
Už se normálně učíme a probíráme, což jsem asi mohla čekat, ale i tak mě to silně vyčerpává. Dneska jsme schytali taky super úkol, tentokrát z češtiny. "Připravte si Maryšu jako maturitní téma. Na zítra." Aha, tak proč ne, viď? Takže to musím jít za chvíli dělat, ať to mám za sebou.
Včera jsem si sehnala ve školní knihovně 2 knížky do povinné četby: Komu zvoní hrana od Hemingwaye a Slezské písně od Bezruče. Chci s tím začít co nejdřív, abych stihla celý seznam přečíst. :)
Začíná to opravdu pěkně, ten milý školní rok. Vážně se silně těším na Vánoce! Já je totiž fakt miluju! Neznám lepší svátek. ;) A taky se těším, (i když to teď v létě zní asi divně) až bude sněžit. :)


Taky máte tak rádi Vánoce?

P.S.: To nádherné srdíčko je od Fourette. Mrkni tam! :)

Otrávená jak Jamajský šípy.

3. september 2012 at 19:29 | Marsianna |  Diary
Tak je to za mnou. První školní den. Ve třeťáku. Na stejný škole.
Tak jsem zase zasedla do těch lavic, vyslechla školní řád i s pravidelnýma změnama, které nepochopí ani sám ředitel a kolem půl desátý jsme byli free. Byli jsme ale domluvený s holkama na pizzu. 6 holek ze základky (ale 4 z nás jsme spolu na gymplu). Holky měly přijet autobusem o půl 12. Ale do toho prvního se nevešly, tak musely jet tím, kterým přijely až o půl 13. Takže zabav se první den školy tak dlouho. Nakonec jsme pobíhaly po městě jak trotlíci a nakonec jsme byli i u nás doma. :D Pak jsme byli na pizze a kofole. Ta moje byla sakra dobrá, a taková "dietní". (Brokolice, hermelín, slanina!, šunka!, pórek). :) Mňam!

Bleskovka ~ 1

1. september 2012 at 21:21 | Marsianna
Tak jsem si řekla, že bych tu mohla udělat taky nějakou soutěž. :)
První tři získají reklamu na blogu na 1 týden, ostatní diplom :)
Let´s go!
_______________________________________
1) Dáš prosím hlas SEM pro Em Age?
2) Kolikátý je to hlas?
3) Jak se těšíš do školy?
4) Co chceš na diplom?

Děkuji za vyplnění. :)
Pak se ozvu, až budou diplomy. ^^